ECU TECHNOLOGY

ECU TECHNOLOGY

Teknolojinin her geçen gün geliştiği ülkemiz ve dünya düzeninde, araçlarımızda tamamı ile mini bilgisayar olarak adlandıralan kodlama ve hareket cihazları (beyin) ile çalışmaya başlamıştır.

Modern araçlarımızda bu küçük bilgisayarlar motor yönetimi için ciddi görevler yapmakta,elektronik olarak ise tüm aracınızı kontrol altında tutmaktadır.Bu bilgisayarlar (ECU) motora özel kablolar ve özel soketlerle bağlanmaktadır.

ECU (Beyin) bağlı olduğu sensörlerden aldığı analog ve digital sinyaller yardımı ile motora vereceği emirleri belirler. Bu değişiklikler enjeksiyon, ateşleme, emisyon kontrolü, turbo gibi bilgilerden oluşur.

Fabrikasyon olarak çalışan araçlarda genel olarak %35 lere ulaşan (araca göre değişiklik gösterir) performans kısıklığı söz konusudur.

Ecutech burada devreye girer ve tüketicilerin istekleri doğrultusunda hareket eder. Ecutech’in bu durumda aracınızın beyni üzerindeki haritalarda yapacağı değişimler ile aracınız HP (beygir) ve Tork artışı kazanır, bu sayede ağırlık (aracınız ve yükünün ağırlığı) aracınızı zorlamaz ve dolayısı ile yakıt tasarrufu da sağlamış olursunuz.

Unutulmamalıdır ki aracınız ne kadar güçlü ise motor o kadar rahat çalışacak ve zorlanmayacak, yakıt tasarrufuda o kadar fazla olacaktır.

EcuTech Chip Tuning güvencesiyle işlemlerinizi bayilerimizde yaptırabilir, en kaliteli ve net sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Canlı Destek
Size Nasıl Yarımcı Olabilirim?
Pilot Garage
Merhaba, Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size nasıl yardımcı olabilirim?